NoCopZone has logged 276 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Girls of Nowolipki

The Girls of Nowolipki

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Furies

The Furies

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Circle

The Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Serpent's Kiss

The Serpent's Kiss

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Leviathan

Leviathan

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Hell House LLC III: Lake of Fire

Hell House LLC III: Lake of Fire

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
31

31

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Night of the Bloody Apes

Night of the Bloody Apes

1969
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Between the Lines

Between the Lines

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★
Edit this entry  
06
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Guilty of Romance

Guilty of Romance

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
You and the Night

You and the Night

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
YellowBrickRoad

YellowBrickRoad

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Importance of Being Earnest

The Importance of Being Earnest

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Come Drink with Me

Come Drink with Me

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Spanish Apartment

The Spanish Apartment

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Bright Young Things

Bright Young Things

2003
×
★½
Read the review Edit this entry