Sort by

Noel has logged 21 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Blob

The Blob

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Far from Heaven

Far from Heaven

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Puppet Master

Puppet Master

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Breaking News in Yuba County

Breaking News in Yuba County

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Murder by Death

Murder by Death

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Starman

Starman

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry