Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hachi: A Dog's Tale

Hachi: A Dog's Tale

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Internship

The Internship

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Interview

The Interview

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
American Assassin

American Assassin

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry