• Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Disappearance of Madeleine McCann

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★½

  • Dirty John, The Dirty Truth

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • The Innocent Man

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • High Life

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Spy Who Dumped Me

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Evil Genius

    ★★★★

  • Life of the Party

    ★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Book Club

    ★★

  • Bao

  • Ready Player One

    ★★½

  • Blockers

    ½

  • Game Night

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Black Panther

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Hereditary

    ★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • American Animals

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★½

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★½

  • Daddy's Home 2

  • Happy Death Day

    ★★½

  • Creep 2

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★½

  • Earth: One Amazing Day

  • A Bad Moms Christmas

  • Dunkirk

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Dumb: The Story of Big Brother Magazine

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Abducted in Plain Sight

    ★★

  • Cars 3

    ★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★