Sort by

Noewah has logged 14 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★
Edit this entry  
15
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Edit this entry  
12
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry