Rob has logged 254 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Adult Life Skills

Adult Life Skills

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★½
Edit this entry  
27
mid90s

mid90s

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Pirates! In an Adventure with Scientists!

The Pirates! In an Adventure with Scientists!

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blood Fest

Blood Fest

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Trolls

Trolls

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★
Edit this entry  
25
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Bodied

Bodied

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Night Eats the World

The Night Eats the World

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dogman

Dogman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Once Upon a Time in China and America

Once Upon a Time in China and America

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Once Upon a Time in China III

Once Upon a Time in China III

1992
×
★★★½
Edit this entry  
08
Once Upon a Time in China II

Once Upon a Time in China II

1992
×
★★★★
Edit this entry  
07
Once Upon a Time in China

Once Upon a Time in China

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
The Wedding Party

The Wedding Party

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Greetings

Greetings

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hi, Mom!

Hi, Mom!

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Invention for Destruction

Invention for Destruction

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Middle of Nowhere

Middle of Nowhere

2012
×
★★★½
Edit this entry  
23
Eating Raoul

Eating Raoul

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wrong Box

The Wrong Box

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Possum

Possum

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Inspiration

Inspiration

1949
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Invention for Destruction

Invention for Destruction

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Noise of the Light

The Noise of the Light

2018
×
★★
Edit this entry  
10
Hybrids

Hybrids

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Tales from the Crypt

Tales from the Crypt

1972
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Big Bad Fox and Other Tales

The Big Bad Fox and Other Tales

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Tales from the Darkside: The Movie

Tales from the Darkside: The Movie

1990
×
★★½
Edit this entry