NoiGeorge has logged 195 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
The Crown

The Crown

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
Read the review Edit this entry  
18
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
Read the review Edit this entry  
17
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Her Smell

Her Smell

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Judy & Punch

Judy & Punch

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Rafiki

Rafiki

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Luce

Luce

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
The Shining

The Shining

1980
×
Read the review Edit this entry  
18
Hustlers

Hustlers

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
The Irishman

The Irishman

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
After Hours

After Hours

1985
×
Read the review Edit this entry  
15
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
Read the review Edit this entry  
13
Boxcar Bertha

Boxcar Bertha

1972
×
Read the review Edit this entry  
13
The Aviator

The Aviator

2004
×
Read the review Edit this entry  
12
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Italianamerican

Italianamerican

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
Read the review Edit this entry  
10
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
Read the review Edit this entry  
09
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Living With A Ghost

Living With A Ghost

2015
×
Read the review Edit this entry  
05
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
Read the review Edit this entry  
02
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
Read the review Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Don Jon

Don Jon

2013
×
Read the review Edit this entry  
24
50/50

50/50

2011
×
Read the review Edit this entry