Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Madison County

Madison County

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★½
Edit this entry  
28
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Throw Momma from the Train

Throw Momma from the Train

1987
×
★★★½
Edit this entry  
24
Armed and Dangerous

Armed and Dangerous

1986
×
★★★★
Edit this entry  
24
See No Evil, Hear No Evil

See No Evil, Hear No Evil

1989
×
★★★½
Edit this entry  
22
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bones

Bones

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Graveyard Shift

Graveyard Shift

1990
×
★★★★
Edit this entry  
18
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Edit this entry  
17
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Edit this entry  
13
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Forbidden World

Forbidden World

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Return of Godzilla

The Return of Godzilla

1984
×
★★★½
Edit this entry  
07
Coneheads

Coneheads

1993
×
★★★½
Edit this entry  
05
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Godzilla vs. Mechagodzilla II

Godzilla vs. Mechagodzilla II

1993
×
★★★½
Edit this entry  
27
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Universal Soldier

Universal Soldier

1992
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Last Unicorn

The Last Unicorn

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Beast of the Yellow Night

The Beast of the Yellow Night

1971
×
★★★
Edit this entry  
19
Fire and Ice

Fire and Ice

1983
×
★★
Edit this entry  
18
Double Jeopardy

Double Jeopardy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Hook

Hook

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Arena

Arena

1989
×
★★★
Edit this entry  
04
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Golden Voyage of Sinbad

The Golden Voyage of Sinbad

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Jungle Book

Jungle Book

1942
×
★★★½
Edit this entry  
31
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Edit this entry  
30
Hackers

Hackers

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Amityville 1992: It's About Time

Amityville 1992: It's About Time

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Amityville: Dollhouse

Amityville: Dollhouse

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Amityville: A New Generation

Amityville: A New Generation

1993
×
★★★★
Edit this entry  
27
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry