• I Know This Much Is True

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

  • Spider-Man: Far from Home

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Captain Marvel

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

  • mid90s

  • Incredibles 2

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Ready Player One

    ★★

  • Black Panther

  • Hereditary

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Murder on the Orient Express

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Spider-Man: Homecoming

  • Good Time

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Disaster Artist

  • Logan

  • Hidden Figures

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

  • Doctor Strange

  • La La Land

    ★★★★½

  • Star Trek Beyond

  • X-Men: Apocalypse

  • Captain America: Civil War

  • Sausage Party

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Deadpool

  • Swiss Army Man

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Ant-Man

  • Avengers: Age of Ultron

  • Guardians of the Galaxy

  • Lucy

  • When Marnie Was There

    ★★½

  • Edge of Tomorrow

  • X-Men: Days of Future Past

  • Godzilla

    ★★

  • The Amazing Spider-Man 2

  • Captain America: The Winter Soldier

  • The Lego Movie

  • The Babadook

  • Whiplash

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

  • Her

  • Prisoners

  • Snowpiercer

  • Pacific Rim

  • Despicable Me 2

  • Monsters University

  • Star Trek Into Darkness