• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • RRR

    ★★★★

  • Deep Water

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • Captain Ahab: The Story of Dave Stieb

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★½

  • I Want You Back

    ★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Fresh

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

  • Nightmare Alley

    ★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Humans

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • Belfast

    ★★

  • King Richard

    ★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The History of the Atlanta Falcons

  • Zeros and Ones

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • In the Heights

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Army of the Dead

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • South Park Vaccination Special

    ★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★★

  • The Beta Test

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • CODA

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • Rebecca

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • South Park: The Pandemic Special

  • Mangrove

    ★★★★