Sort by

nolan has logged 442 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Family Plan

The Family Plan

2023
×
★★½
Edit this entry  
28
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Color Purple

The Color Purple

2023
×
★★★½
Edit this entry  
26
Aquaman and the Lost Kingdom

Aquaman and the Lost Kingdom

2023
×
★★★½
Edit this entry  
26
Tetris

Tetris

2023
×
★★★★
Edit this entry  
26
Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

2023
×
★★
Edit this entry  
25
Maestro

Maestro

2023
×
★★★
Edit this entry  
25
Showing Up

Showing Up

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
J. Edgar

J. Edgar

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★
Edit this entry  
22
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★
Edit this entry  
21
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Wonka

Wonka

2023
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
19
Horton Hears a Who!

Horton Hears a Who!

2008
×
★★★
Edit this entry  
18
Fanboys

Fanboys

2009
×
Edit this entry  
18
Take This Waltz

Take This Waltz

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★½
Edit this entry  
18
Monsters vs Aliens

Monsters vs Aliens

2009
×
★★★
Edit this entry  
17
The Ex

The Ex

2006
×
★½
Edit this entry  
17
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★½
Edit this entry  
17
Tanner Hall

Tanner Hall

2009
×
★★½
Edit this entry  
16
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Rampart

Rampart

2011
×
★★½
Edit this entry  
15
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
14
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Passion

Passion

2012
×
★★
Edit this entry  
13
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
★½
Edit this entry  
12
We Don't Belong Here

We Don't Belong Here

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Boys in the Boat

The Boys in the Boat

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Outside In

Outside In

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Firm

The Firm

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Edit this entry  
09
She Came to Me

She Came to Me

2023
×
★★★½
Edit this entry  
08
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
Quiz Lady

Quiz Lady

2023
×
★★★
Edit this entry  
07
State of Play

State of Play

2009
×
★★★★
Edit this entry  
06
Cinema Verite

Cinema Verite

2011
×
★★★½
Edit this entry  
06
High Life

High Life

2018
×
★★★
Edit this entry