Sort by

Nolio has logged 25 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scooby Goes Hollywood

Scooby Goes Hollywood

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Little Panda Fighter

The Little Panda Fighter

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Dollmaker

The Dollmaker

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fritz the Cat

Fritz the Cat

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Neighbours

Neighbours

1952
×
Read the review Edit this entry  
15
Klute

Klute

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hitch

Hitch

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bubble Boy

Bubble Boy

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
What's Up: Balloon to the Rescue!

What's Up: Balloon to the Rescue!

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry