Nolan has logged 17 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Making Fun: The Story of Funko

Making Fun: The Story of Funko

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Demetri Martin: The Overthinker

Demetri Martin: The Overthinker

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Polka King

The Polka King

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry