Sort by

David has logged 29 entries for films during November 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Troll 2

Troll 2

1990
×
Read the review Edit this entry  
27
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paul Blart: Mall Cop 2

Paul Blart: Mall Cop 2

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Starship Troopers 2: Hero of the Federation

Starship Troopers 2: Hero of the Federation

2004
×
Read the review Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Drive Angry

Drive Angry

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Universal Soldier

Universal Soldier

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beneath the Planet of the Apes

Beneath the Planet of the Apes

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cobra

Cobra

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
AC/DC: No Bull

AC/DC: No Bull

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kung Pow: Enter the Fist

Kung Pow: Enter the Fist

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hobo with a Shotgun

Hobo with a Shotgun

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hellraiser: Bloodline

Hellraiser: Bloodline

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Outside

The Outside

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry