• Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Glass

    ★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

    ★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Tag

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Peter Rabbit

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Wildlife

    ★★★½

  • Bright

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Coco

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Revenge

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Despicable Me 3

    ★★★

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★

  • 24 Frames

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Square

    ★★★★

  • Lu Over the Wall

    ★★½

  • Okja

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • The Foreigner

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Marjorie Prime

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★½

  • The Big Sick

    ★★★½