Auddy has logged 93 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
Adrift in Tokyo

Adrift in Tokyo

2007
×
★★★½
Edit this entry  
08
Labyrinth of Dreams

Labyrinth of Dreams

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Café Lumière

Café Lumière

2003
×
★★★★
Edit this entry  
01
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Is the Man Who Is Tall Happy?

Is the Man Who Is Tall Happy?

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
Faust

Faust

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Pervert's Guide to Ideology

The Pervert's Guide to Ideology

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Incredible Shrinking Man

The Incredible Shrinking Man

1957
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★½
Edit this entry  
28
We Are What We Are

We Are What We Are

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
Green Chair

Green Chair

2005
×
★★★½
Edit this entry  
12
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Edit this entry  
03
Stray Dogs

Stray Dogs

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
301/302

301/302

1995
×
★★★★
Edit this entry  
22
Last Train Home

Last Train Home

2009
×
★★★★
Edit this entry  
22
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
The World's End

The World's End

2013
×
★★★
Edit this entry  
31
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Simple Life

A Simple Life

2011
×
★★★★
Edit this entry  
23
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
Elysium

Elysium

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★
Edit this entry  
10
The Grandmaster

The Grandmaster

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
Lesson of the Evil

Lesson of the Evil

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
World War Z

World War Z

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Edit this entry  
17
Tokyo Twilight

Tokyo Twilight

1957
×
★★★½
Edit this entry  
15
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
Edit this entry  
15
An Autumn Afternoon

An Autumn Afternoon

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Only Son

The Only Son

1936
×
★★★★½
Edit this entry  
13
An Inn in Tokyo

An Inn in Tokyo

1935
×
★★★★
Edit this entry  
13
Sansho the Bailiff

Sansho the Bailiff

1954
×
★★★★
Edit this entry  
12
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
Architecture 101

Architecture 101

2012
×
★★★½
Edit this entry  
07
It Is Fine! Everything Is Fine.

It Is Fine! Everything Is Fine.

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry