Auddy has logged 16 entries for films during March 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bloody Fight in Iron-Rock Valley

Bloody Fight in Iron-Rock Valley

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
The Idiot

The Idiot

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
New World

New World

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Philip Roth: Unmasked

Philip Roth: Unmasked

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
The Blood of a Poet

The Blood of a Poet

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Trafic

Trafic

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Young Gun in The Time

Young Gun in The Time

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jour de Fête

Jour de Fête

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Shop

The Suicide Shop

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Revenge of the Pearl Queen

Revenge of the Pearl Queen

1956
×
★★★½
Edit this entry  
02
Lady Killer

Lady Killer

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Picture Snatcher

Picture Snatcher

1933
×
★★★★
Edit this entry