• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • The Con-Heartist

    ★★★

  • The Call

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Host

    ★★★

  • #Alive

    ★★

  • The Rental

    ★★★

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Time to Hunt

    ★★★½

  • Isi & Ossi

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Glorious Days

    ★★★½

  • Detention

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Si Doel the Movie 2

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • After

    ½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Villains

    ★★★½

  • Dilan 1991

    ★★

  • Friend Zone

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Little Monsters

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • Pooka!

    ★★★½

  • Tilik

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • The Princess Switch

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Folklore: Nobody

  • Folklore: Tatami

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Folklore: A Mother's Love

    ★★★