Nomi has logged 131 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Edit this entry  
15
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Let Me Eat Your Pancreas

Let Me Eat Your Pancreas

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Marlina the Murderer in Four Acts

Marlina the Murderer in Four Acts

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Brother of the Year

Brother of the Year

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Wind Chill

Wind Chill

2007
×
★★★½
Edit this entry  
08
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
29
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Witch in the Window

The Witch in the Window

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Folklore: Nobody

Folklore: Nobody

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: Tatami

Folklore: Tatami

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hearty Paws

Hearty Paws

2006
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Way Home

The Way Home

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Treevenge

Treevenge

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mr. Hurt

Mr. Hurt

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
The Skeleton Key

The Skeleton Key

2005
×
★★½
Edit this entry  
17
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Absentia

Absentia

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Edit this entry  
30
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
On Your Wedding Day

On Your Wedding Day

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Don't Hug Me I'm Scared 6

Don't Hug Me I'm Scared 6

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Don't Hug Me I'm Scared 5

Don't Hug Me I'm Scared 5

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Don't Hug Me I'm Scared 4

Don't Hug Me I'm Scared 4

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
Don't Hug Me I'm Scared 3

Don't Hug Me I'm Scared 3

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Don't Hug Me I'm Scared 2

Don't Hug Me I'm Scared 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Don't Hug Me I'm Scared 2

Don't Hug Me I'm Scared 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry