• Speak No Evil

    ★★★★

  • The House

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • AEW Full Gear

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Godzilla vs. Hedorah

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★½

  • Knocked Loose: A Tear in the Fabric of Life

    ★★★★½

  • Antlers

    ★★★★½

  • Escape the Undertaker

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • The Humans

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • LuLaRich

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • The Alpinist

    ★★★★½

  • Small Engine Repair

    ★★★★

  • AEW All Out

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★½

  • Zeros and Ones

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • Val

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Werewolves Within

    ★★★★

  • The Beta Test

    ★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Seance

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Sasquatch

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

  • Hunter Hunter

    ★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Coming Home in the Dark

    ★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★

  • In the Earth

    ★★½

  • Censor

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★

  • A Creepshow Holiday Special