Rob Landers has logged 488 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★½
Edit this entry  
30
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
I'll Be Gone in the Dark

I'll Be Gone in the Dark

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Tangled

Tangled

2010
×
★★★
Edit this entry  
25
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Edit this entry  
25
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Three Outlaw Samurai

Three Outlaw Samurai

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Mother

Mother

2009
×
★★½
Edit this entry  
20
A Creepshow Holiday Special

A Creepshow Holiday Special

2020
×
Edit this entry  
20
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gremlins Back In Action

Gremlins Back In Action

2017
×
Edit this entry  
15
Female Prisoner Scorpion: Beast Stable

Female Prisoner Scorpion: Beast Stable

1973
×
★★★½
Edit this entry  
14
Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Heaven's Gate: The Cult of Cults

Heaven's Gate: The Cult of Cults

2020
×
Edit this entry  
14
Female Prisoner #701: Scorpion

Female Prisoner #701: Scorpion

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Relic

Relic

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Threads

Threads

1984
×
Read the review Edit this entry  
14
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★
Edit this entry  
13
Bring Me the Head of Alfredo Garcia

Bring Me the Head of Alfredo Garcia

1974
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★½
Edit this entry  
08
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Confession Killer

The Confession Killer

2019
×
Edit this entry  
06
The Proposition

The Proposition

2005
×
★★★½
Edit this entry  
06
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Blaze

Blaze

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry