RSS feed for William

William has logged 14 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Calamity Jane

Calamity Jane

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry