Sort by
  • You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

  • Barbie

  • Babylon

  • M3GAN

  • Halloween Ends

  • Do Revenge

  • TÁR

  • Shania Twain: Not Just a Girl

  • Nope

  • Minions: The Rise of Gru

  • Scream

  • Nightmare Alley

  • Licorice Pizza

  • The Tender Bar

  • Midnight Mass

  • star-crossed: the film

  • Spencer

  • Dune

  • Gunpowder Milkshake

  • Benedetta

  • Black Widow

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Mare of Easttown

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Infinite Disco

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Summerland

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • The Night House

  • The Turning

    ★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Kylie Minogue: Golden Live in Concert

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • How to Build a Girl

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

  • Ma

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Grinch

    ★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Vita & Virginia

    ★★★★

  • Her Smell

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Tell It to the Bees

    ★★★½