• Promising Young Woman

    ★★★½

  • Relic

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Mardaani 2

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Countdown

  • Trick

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • The Mortuary Collection

    ★½

  • VFW

    ★★★★

  • 3 from Hell

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sea Fever

    ★★★

  • Mosul

  • K-12

    ½

  • Joker

    ★★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Fantastic Fungi

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Haunt

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Enter the Anime

    ½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • The Banana Splits Movie

    ★★★

  • Crawl

    ★★

  • The Lion King

    ½

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Verotika

    ½

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • They Come Knocking

  • Diner

    ★★★

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • First Love

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Promare

    ★★★★

  • Mosul

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Brightburn

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Swallow

    ★★★½

  • Not for Resale

    ★★★½

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★½

  • The Haunting of Sharon Tate

    ½

  • Us

    ★★★½

  • I See You

    ★★★

  • Good Boys

    ½

  • Booksmart

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★½

  • Tone-Deaf

    ★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • The Golden Glove

    ★★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★

  • The Prodigy

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • Paradise Hills

    ½

  • The Death of Dick Long

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★★