• Honey Boy

    ★★★★½

  • Harpoon

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★★

  • Swing Kids

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

  • Rampant

    ★★★

  • Butterfly Kisses

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Head Count

    ★★★

  • Bloodline

    ★★★

  • Overlord

    ★★½

  • Apostle

    ★★★½

  • In Fabric

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • High Life

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Wild Rose

    ★★★

  • The Nightingale

    ★★★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★★★

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Book of Monsters

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • The Happytime Murders

  • Running for Grace

    ★★

  • Pledge

    ★★

  • Bleach

    ★★★½

  • Cam

    ★★★

  • The Witch: Part 1. The Subversion

    ★★★½

  • Animal World

    ★★★

  • The Great Satan

    ★★★★

  • Craig's Pathetic Freakout

    ★★★★

  • Capernaum

    ★★★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Cold War

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Us and Them

    ★★★★

  • Braid

    ★★★½

  • Demon House

    ★★½

  • Thunder Road

    ★★★★

  • The Ranger

    ★★★

  • Blockers

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • Relaxer

    ★★★½

  • Heavy Trip

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Lords of Chaos

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Assassination Nation

    ★★★

  • Piercing

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Hale County This Morning, This Evening

    ★★★★

  • The Open House

    ½

  • Mandy

    ★★★★½

  • Summer of 84

    ★★★

  • Blindspotting

    ★★★★★