Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Zola

Zola

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Bem Bom

Bem Bom

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paradise Lost

Paradise Lost

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sounds Like Love

Sounds Like Love

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mama Weed

Mama Weed

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Man with the Answers

The Man with the Answers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pôr do Sol

Pôr do Sol

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rifkin's Festival

Rifkin's Festival

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Second Mother

The Second Mother

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Apneia

Apneia

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The City of the Future

The City of the Future

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
In the Heart of the World

In the Heart of the World

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Tenants

The Tenants

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Husbands and Wives

Husbands and Wives

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
17 Girls

17 Girls

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wanderlust

Wanderlust

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Innocent

The Innocent

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Athlete A

Athlete A

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tanner Hall

Tanner Hall

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
In Bed with Victoria

In Bed with Victoria

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Salt of Tears

The Salt of Tears

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Girlfriend Experience

The Girlfriend Experience

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harmonium

Harmonium

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Eat Drink Man Woman

Eat Drink Man Woman

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sibyl

Sibyl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Destiny

Destiny

2006
×
Read the review Edit this entry  
16
Another Child

Another Child

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Araby

Araby

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Swerve

The Swerve

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry