Nonomoi has logged 166 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Air Bridge

Air Bridge

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Fits

The Fits

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Deep End

The Deep End

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Don't Call Me Son

Don't Call Me Son

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Chevalier

Chevalier

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Malena

Malena

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Divines

Divines

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wristcutters: A Love Story

Wristcutters: A Love Story

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
3some

3some

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
In My Skin

In My Skin

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Brainstorm

Brainstorm

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crazy/Beautiful

Crazy/Beautiful

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hope Springs

Hope Springs

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
White Girl

White Girl

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Frente Fria Que a Chuva Traz

A Frente Fria Que a Chuva Traz

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ugly, Dirty and Bad

Ugly, Dirty and Bad

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Delta of Venus

Delta of Venus

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cat's Cradle

Cat's Cradle

2002
×
Read the review Edit this entry  
28
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
Read the review Edit this entry  
27
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dolls

Dolls

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sleeping Giant

Sleeping Giant

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Being 17

Being 17

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Better Life

A Better Life

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
What If

What If

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Goat

Goat

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
360

360

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Already Tomorrow in Hong Kong

Already Tomorrow in Hong Kong

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
King Cobra

King Cobra

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Zoológico

Zoológico

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Broken Flowers

Broken Flowers

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sorry If I Call You Love

Sorry If I Call You Love

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
3-Headed Shark Attack

3-Headed Shark Attack

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry