• Cry Macho

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Mad God

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★½

  • Bem Bom

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Year of the Death of Ricardo Reis

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Dear Comrades!

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • Kubrick by Kubrick

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Undine

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • The Nest

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Courier

    ★★★½

  • Mosquito

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Night's Advices

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • I Invite You to My Execution

    ★★★½

  • Bruno Aleixo's Film

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★

  • Patrick

    ★★★½

  • The End of the World

    ★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Radioactive

    ★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • The Domain

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Aznavour by Charles

    ★★★

  • Variações: Guardian Angel

    ★★★½

  • Vitalina Varela

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • Cola Wars

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Marona's Fantastic Tale

    ★★★★

  • Uncle Thomas: Accounting for the Days

    ★★★½

  • Oh Mercy

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Tommaso

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Years and Years

    ★★★