Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Neutron Traps the Invisible Killers

Neutron Traps the Invisible Killers

1965
×
★★★★
Edit this entry  
25
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Wrestling Women vs. the Aztec Mummy

The Wrestling Women vs. the Aztec Mummy

1964
×
★★½
Edit this entry  
12
Macario

Macario

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Doctor of Doom

Doctor of Doom

1963
×
★★★½
Edit this entry  
05
Neutron vs. Dr. Caronte

Neutron vs. Dr. Caronte

1963
×
★★★
Edit this entry  
03
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
X

X

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
El Misterio de Huracán Ramírez

El Misterio de Huracán Ramírez

1962
×
★★★
Edit this entry  
25
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★
Edit this entry  
22
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★½
Edit this entry  
22
Let the Wrong One In

Let the Wrong One In

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Burial

Burial

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Aphotic Zone

Aphotic Zone

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★
Edit this entry  
19
Neutron the Atomic Superman vs. the Death Robots

Neutron the Atomic Superman vs. the Death Robots

1962
×
★★★
Edit this entry  
12
Neutron and the Black Mask

Neutron and the Black Mask

1962
×
★★★
Edit this entry  
05
Asesinos de la lucha libre

Asesinos de la lucha libre

1962
×
★★★
Edit this entry  
04
Muñecas rotas

Muñecas rotas

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
When the Cat Comes

When the Cat Comes

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Body Snatcher

The Body Snatcher

1957
×
★★½
Edit this entry  
20
Sorry About the Demon

Sorry About the Demon

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Merlin's Shop of Mystical Wonders

Merlin's Shop of Mystical Wonders

1996
×
★★½
Edit this entry  
19
The Slime People

The Slime People

1963
×
★★
Edit this entry  
18
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
El enmascarado de plata

El enmascarado de plata

1954
×
★★★
Edit this entry  
14
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Kingdom: Exodus

The Kingdom: Exodus

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Huracán Ramírez

Huracán Ramírez

1953
×
★★★
Edit this entry  
07
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
French Blood 3 - Mr. Frog

French Blood 3 - Mr. Frog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Magnificent Beast

The Magnificent Beast

1953
×
★★★½
Edit this entry  
31
Chanoc and the Son of Santo vs. The Killer Vampires

Chanoc and the Son of Santo vs. The Killer Vampires

1983
×
★★★
Edit this entry  
30
A Wounded Fawn

A Wounded Fawn

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blood Freaks

Blood Freaks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Fury of the Karate Experts

The Fury of the Karate Experts

1982
×
★★★
Edit this entry  
24
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
Santa Claus

Santa Claus

1959
×
★★★★
Edit this entry  
23
Scare Package II: Rad Chad’s Revenge

Scare Package II: Rad Chad’s Revenge

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Scare Package

Scare Package

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
The Fist of Death

The Fist of Death

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mystery in the Bermuda Triangle

Mystery in the Bermuda Triangle

1979
×
★★★
Edit this entry  
04
Santo vs. the TV Killer

Santo vs. the TV Killer

1982
×
★★★
Edit this entry  
27
Night of San Juan: Santo in Black Gold

Night of San Juan: Santo in Black Gold

1977
×
★★
Edit this entry  
26
Tailgate

Tailgate

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Fulci for Fake

Fulci for Fake

2019
×
★★★
Edit this entry