Sort by

No-Personality has logged 215 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Descent

The Descent

2005
×
Read the review Edit this entry  
03
The Present

The Present

2014
×
★★
Edit this entry  
01
Election

Election

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Two Girls and a Guy

Two Girls and a Guy

1997
×
Read the review Edit this entry  
14
The Switch

The Switch

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Back to Christmas

Back to Christmas

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Alone in the Dark

Alone in the Dark

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Roses

Black Roses

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Mangler

The Mangler

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Mannequin Two: On the Move

Mannequin Two: On the Move

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Thing

The Thing

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Theatre of Blood

Theatre of Blood

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cemetery Man

Cemetery Man

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blue Sunshine

Blue Sunshine

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Other

The Other

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Tommyknockers

The Tommyknockers

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shock 'Em Dead

Shock 'Em Dead

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Lemora: A Child's Tale of the Supernatural

Lemora: A Child's Tale of the Supernatural

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Climax

The Climax

1944
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last House on the Left

The Last House on the Left

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Anguish

Anguish

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Asparagus

Asparagus

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bikini Summer II

Bikini Summer II

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
In Search of the Wow Wow Wibble Woggle Wazzie Woodle Woo

In Search of the Wow Wow Wibble Woggle Wazzie Woodle Woo

1985
×
Read the review Edit this entry  
24
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Dracula

Dracula

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Diary of the Dead

Diary of the Dead

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pet Sematary II

Pet Sematary II

1992
×
Read the review Edit this entry  
06
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry