Sort by

No-Personality has logged 207 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Diner

Diner

1982
×
Read the review Edit this entry  
25
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Grinch Grinches the Cat in the Hat

The Grinch Grinches the Cat in the Hat

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The War of the Roses

The War of the Roses

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Benji

Benji

1974
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
All I Want for Christmas

All I Want for Christmas

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lake House

The Lake House

2006
×
★½
Edit this entry  
11
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Electric Dreams

Electric Dreams

1984
×
Read the review Edit this entry  
08
Teen Witch

Teen Witch

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
How to Marry a Millionaire

How to Marry a Millionaire

1953
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
King Ralph

King Ralph

1991
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Walt: The Man Behind the Myth

Walt: The Man Behind the Myth

2001
×
Edit this entry  
04
The Nightmare Isn't Over! The Making of Halloween II

The Nightmare Isn't Over! The Making of Halloween II

2012
×
Edit this entry  
03
Switch

Switch

1991
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Big Girls Don't Cry... They Get Even

Big Girls Don't Cry... They Get Even

1991
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
03
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Suburban Commando

Suburban Commando

1991
×
Read the review Edit this entry  
02
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
A Boy Named Charlie Brown

A Boy Named Charlie Brown

1969
×
★★★
Edit this entry  
30
The Endless Summer

The Endless Summer

1966
×
Read the review Edit this entry  
29
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Must Love Dogs

Must Love Dogs

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Shrek

Shrek

2001
×
Read the review Edit this entry  
08
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
White Zombie

White Zombie

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1964
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Deathdream

Deathdream

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Blacula

Blacula

1972
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Squirm

Squirm

1976
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Hardware

Hardware

1990
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★
Edit this entry  
14
New York Minute

New York Minute

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Starman

Starman

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Transylvania Twist

Transylvania Twist

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Home on the Range

Home on the Range

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry