Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
One Fine Morning

One Fine Morning

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pamela, A Love Story

Pamela, A Love Story

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Theater Camp

Theater Camp

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fair Play

Fair Play

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Haze

Haze

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
An Easy Girl

An Easy Girl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Planetarium

Planetarium

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Grand Central

Grand Central

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Other People's Children

Other People's Children

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Belle épine

Belle épine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Saint Omer

Saint Omer

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Coma

Coma

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
House of Tolerance

House of Tolerance

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Saint Laurent

Saint Laurent

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Coma

Coma

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Coma

Coma

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Corsage

Corsage

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Return to Seoul

Return to Seoul

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Stories We Tell

Stories We Tell

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Take This Waltz

Take This Waltz

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Away from Her

Away from Her

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Am Love

I Am Love

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nanny

Nanny

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Saint Omer

Saint Omer

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Saint Omer

Saint Omer

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Saint Omer

Saint Omer

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry