Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Boston Strangler

Boston Strangler

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Band of Brothers

Band of Brothers

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Rock

The Rock

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wizard of Lies

The Wizard of Lies

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★½
Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Be Water

Be Water

2020
×
Edit this entry  
19
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry