• Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Mrs. America

    ★★★★

  • The Hunt

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Cats

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • The King

  • It Chapter Two

    ★★

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Blow the Man Down

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★★

  • Vice

    ★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Meeting Gorbachev

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★½

  • Roma

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Border

    ★★★★

  • Arctic

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Bathtubs Over Broadway

    ★★★½

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Devilman Crybaby

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★½

  • Downsizing

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★½