Eleanor has logged 16 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Edit this entry  
21
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Edit this entry  
19
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
13th

13th

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry