Sort by

Norris has logged 257 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
The Flintstones

The Flintstones

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Little Spirit: Christmas in New York

Little Spirit: Christmas in New York

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
14
USS Indianapolis: Men of Courage

USS Indianapolis: Men of Courage

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
The Runner

The Runner

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gone in Sixty Seconds

Gone in Sixty Seconds

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Stolen

Stolen

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Seeking Justice

Seeking Justice

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
World Trade Center

World Trade Center

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Twisted Pair

Twisted Pair

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Deadfall

Deadfall

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Captain Corelli's Mandolin

Captain Corelli's Mandolin

2001
×
Read the review Edit this entry  
29
The Boy in Blue

The Boy in Blue

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Outcast

Outcast

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Racing with the Moon

Racing with the Moon

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Running with the Devil

Running with the Devil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Time to Kill

Time to Kill

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Christmas Carol: The Movie

Christmas Carol: The Movie

2001
×
Read the review Edit this entry  
26
Industrial Symphony No. 1: The Dream of the Brokenhearted

Industrial Symphony No. 1: The Dream of the Brokenhearted

1990
×
Read the review Edit this entry  
25
Primal

Primal

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Trust

The Trust

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
End of the World

End of the World

1977
×
Read the review Edit this entry  
14
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Policeman

Policeman

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
What We Do in the Shadows: Interviews with Some Vampires

What We Do in the Shadows: Interviews with Some Vampires

2005
×
Read the review Edit this entry  
06
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Somm 3

Somm 3

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Somm: Into the Bottle

Somm: Into the Bottle

2015
×
Read the review Edit this entry  
06
Somm

Somm

2012
×
Read the review Edit this entry  
06
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Unsane

Unsane

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Trapped in Paradise

Trapped in Paradise

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry