• Nightbooks

    ★★

  • The Voyeurs

    ★★

  • Kate

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Beckett

    ★★★½

  • The Last Mercenary

    ½

  • Demonic

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★½

  • Old

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Jolt

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Geared Up

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Cosmic Sin

    ½

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Ninjababy

    ★★★★

  • Project Z

    ★★★★½

  • Boss Level

    ★★★★

  • Breaking News in Yuba County

    ★½

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Tom & Jerry

    ★★★★

  • The Last Paradiso

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Wrong Turn

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★★½

  • News of the World

    ★★★★½

  • The Stand

    ★★½

  • Breach

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Jiu Jitsu

    ½

  • Riders of Justice

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★★

  • Pink Skies Ahead

  • Love and Monsters

    ★★★★