Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Till Death

Till Death

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Trip

The Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Purge

The Purge

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Forbidden World

Forbidden World

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Demonic

Demonic

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Geared Up

Geared Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ninjababy

Ninjababy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kate

Kate

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Inferno

Inferno

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Reckoning

The Reckoning

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Old Ways

The Old Ways

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Skyfire

Skyfire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Huntsman: Winter's War

The Huntsman: Winter's War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Above Suspicion

Above Suspicion

2019
×
★★
Read the review Edit this entry