Daniel has logged 32 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blade

Blade

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Till Death

Till Death

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Trip

The Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Purge

The Purge

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Forbidden World

Forbidden World

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry