Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Fools Rush In

Fools Rush In

1997
×
★★½
Edit this entry  
06
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
His House

His House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Dolly Parton: Here I Am

Dolly Parton: Here I Am

2019
×
★★
Edit this entry  
03
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ma

Ma

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Haunt

Haunt

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Gringo

Gringo

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Coffy

Coffy

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
No Escape

No Escape

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Crawl

Crawl

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
High Life

High Life

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Child's Play

Child's Play

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Avatar

Avatar

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dredd

Dredd

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Guest

The Guest

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry