Sort by

nostalgics has logged 85 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Long Shot

Long Shot

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Perfect Sense

Perfect Sense

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shawn Mendes: In Wonder

Shawn Mendes: In Wonder

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Edit this entry  
05
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lorenzo's Oil

Lorenzo's Oil

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Friend Zone

Friend Zone

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Inception

Inception

2010
×
★★★½
Edit this entry  
19
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
★★★★★
Edit this entry