Sort by

Brett has logged 173 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Good Boys

Good Boys

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Other People

Other People

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stuber

Stuber

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Joshy

Joshy

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Left Behind

Left Behind

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Shark Night 3D

Shark Night 3D

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rounders

Rounders

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Haunters: The Art of the Scare

Haunters: The Art of the Scare

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Rezort

The Rezort

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ma

Ma

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dead Body

Dead Body

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry