Sort by

NotASexyVamp has logged 594 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bixa Travesty

Bixa Travesty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Joe Pera Helps You Find the Perfect Christmas Tree

Joe Pera Helps You Find the Perfect Christmas Tree

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Christmas on Earth

Christmas on Earth

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Cunk on Christmas

Cunk on Christmas

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Quiet Passion

A Quiet Passion

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Terence Davies Trilogy

The Terence Davies Trilogy

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Vapors

Vapors

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Seeds

Seeds

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
GUO4

GUO4

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Neon Bible

The Neon Bible

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
42nd Street Hood

42nd Street Hood

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Christmas Toy

The Christmas Toy

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Great Santa Claus Switch

The Great Santa Claus Switch

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The House of Mirth

The House of Mirth

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Distant Voices, Still Lives

Distant Voices, Still Lives

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ecco Homo

Ecco Homo

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Autoluminescent: Rowland S. Howard

Autoluminescent: Rowland S. Howard

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Memories And Dreams

Memories And Dreams

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Legend of the Stardust Brothers

The Legend of the Stardust Brothers

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Cat Mansion

Black Cat Mansion

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Bride from Hades

The Bride from Hades

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Ghost of Yotsuya

The Ghost of Yotsuya

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ride Your Wave

Ride Your Wave

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Truth

The Truth

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Self Image Film (If Mirrors Could Speak)

The Self Image Film (If Mirrors Could Speak)

1976
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Play Safe

Play Safe

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry