notbelinda has logged 39 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fractured

Fractured

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Falling Inn Love

Falling Inn Love

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Se7en

Se7en

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
12
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
High Life

High Life

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry