Sort by
  • Beau Is Afraid

    ★★★

  • boygenius: the film

    ★★★★★

  • Clock

    ★★★

  • Boston Strangler

    ★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • Swarm

    ★★★★

  • Miley Cyrus – Endless Summer Vacation (Backyard Sessions)

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • Daisy Jones & the Six

    ★★★★

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • Reality

    ★★★★

  • Your Place or Mine

    ★½

  • 80 for Brady

    ★★★

  • Somebody I Used to Know

    ★★★

  • Pamela, A Love Story

    ★★★★

  • Rye Lane

    ★★★★

  • Teen Wolf: The Movie

    ★★

  • You People

    ★★

  • A Man Called Otto

    ★★★★

  • Shotgun Wedding

    ★★★

  • Babylon

    ★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Kickstart My Heart

    ★★★★

  • She Is Love

    ★★½

  • Sticks of Fury

    ★★★

  • Luckiest Girl Alive

    ★★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★★★

  • Smile

    ★★★½

  • Causeway

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • The Ladies

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★½

  • Skin & Bone

    ★★★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Men

    ★★½

  • 2:22

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Crush

    ★★½

  • The Northman

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The Unforgivable

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Addams Family 2

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★