mar has logged 188 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Tiger Hunter

The Tiger Hunter

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Geek Charming

Geek Charming

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Edit this entry  
05
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lion

Lion

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Best Exotic Marigold Hotel

The Best Exotic Marigold Hotel

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Life Partners

Life Partners

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Strange But True

Strange But True

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spree

Spree

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Footloose

Footloose

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry