• The French Dispatch

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Frog Catcher

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★★

  • God's Daughter Dances

    ★★★★★

  • The Mistress

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Sunday

    ★★★★★

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Nimic

    ★★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Staggering Girl

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Who Would You Take to a Deserted Island?

    ★★

  • Five Feet Apart

    ★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • XY

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Glass

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Maniac

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★★