Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Maudie

Maudie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Short Film About Killing

A Short Film About Killing

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Together Together

Together Together

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Berserk: The Golden Age Arc II - The Battle for Doldrey

Berserk: The Golden Age Arc II - The Battle for Doldrey

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
No

No

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Model

The Model

2012
×
Read the review Edit this entry  
10
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry