steph has rated 53 films ★★★★★ .

  • Dead Poets Society

    ★★★★★

  • The Rocky Horror Picture Show

    ★★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★★

  • Kiki's Delivery Service

    ★★★★★

  • Fallen Angels

    ★★★★★

  • Princess Mononoke

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Bring It On

    ★★★★★

  • Stick It

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★★★

  • Chungking Express

    ★★★★★

  • Amélie

    ★★★★★

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★★★★

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★★

  • Rhymes for Young Ghouls

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★