• I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★★

  • Hannibal Buress: Miami Nights

  • Hamilton

    ★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • 8:46

    ★★★★

  • The Roads Not Taken

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Not Dead Yet

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Dream Horse

    ★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

    ★★★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Gorillaz: Reject False Icons

    ★★★

  • Michelle Wolf: Joke Show

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Mister America

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jesus Is King

    ★★★★

  • VHYes

    ★★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Incitement

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Silent Madness

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • I Was Always Supposed to Be Here

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Fantastic Fungi

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • The Truth

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • It Chapter Two

    ★½

  • Hair Love

    ★★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★½

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ½

  • Midsommar

    ★★★★

  • 63 Up

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Wanda Sykes: Not Normal

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Little Joe

  • The Climb

    ★★★½

  • Deerskin

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Hindsight

    ★★

  • Standing Up, Falling Down

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★

  • The Dirt

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Monos

    ★★★★

  • The Death of Dick Long

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★½